Hiperbarik Yaşam Botları

Hiperbarik Yaşam Botları

Dalış Destek Gemileri'nin (DSV) yaşamı tehdit eden durumlarda basınç altındaki dalgıçların tahliye edilmesine izin verecek yeterli ve özel güvenlik ekipmanı ile donatılması zorunludur. SPHL'nin prensibi, normalde bir tahrik sistemi, soğutma sistemi, sıcak su ile donatılmış bir standart kendinden tahrikli ve SOLAS onaylı CTP gövdesinde, bağımsız bir otonom doyma sistemi haznesinin, yani bir doyma dalışı tahliye odasının kurulmasıdır. Tesis, seyrüsefer kontrol ve izleme ekipmanları, gıda / su temini ve tıbbi yardım setleri.

400 metreye kadar deniz suyuna kadar belirlenen çalışma basınçlarında 12 dalgıç için uygun tahliye haznesine, cankurtaran botunun dibindeki bir kilitle erişilebilir. Bu kilit normalde SPHL'yi geminin doygunluk dalış odası sistemine bağlar ve derhal devreye almayı sağlamak için sistem basıncı altında tutulur. IMO düzenlemelerine uygun olarak ve SPHL, bu süre içinde bir kurtarma aracının geleceği varsayımına dayanarak, 72 saat boyunca boşaltılmış dalgıçlar için özerklik sunabilir. Bu süre için ihtiyaç duyulan helioks ve oksijen kaynakları teknedeki gaz tüplerinde saklanır. Dalgıçlar tarafından üretilen CO2, soda kireç granülü ile değiştirilebilir kutular içeren CO2 yıkayıcılar tarafından filtrelenir.

Bir kirlenme ovucu ve hiperbarik tuvalet kıyafeti tamamlar.

Tahliye odasının dışarısı, cankurtaran geçiş yolu ile erişilebilir, kontrol ve izleme ekipmanlarıyla doludur, bu sayede ekip dalgıçları harekete geçirebilir ve odayı çalıştırabilir.

Sadelik, güvenlik ve güvenilirliği garantilemek, Yardımcı yedekli bağımsız valfler, basınç regülatörleri, manometreler, kaplinler Bir SPHL için bir yaşam destek paketi (uçma paketi), ana gemiden (DSV) tahliye edildiğinde hiperbarik bir kurtarma odasına / SPHL'ye temel hizmetleri sağlar.

Safelaunch Cankurtarma Serbest Bırakma ve Geri Alma Sistemleri (LRRS) Filika bir LRRS ile donatıldı.

Safelaunch: Geleneksel davit-lansmanı yapılan cankurtaran botlarını ve kurtarma teknelerini fırlatmak ve almak için güvenli ve kolay bir yol.

Survitec Survival Craft tarafından tasarlanan, geliştirilen ve üretilen ödüllü, IMO uyumlu Safelaunch yayın ve geri alma sistemi - görsel göstergeler, entegre düşme önleme cihazı (FPD) ve daha fazlasını içerir. Safelaunch, herhangi bir can yeleği veya kurtarma botuna kolayca takılabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır.

Self-propelled hyperbaric lifeboat 12 persons
Classification Society Det Norske Veritas (D.N.V.) approved according to the latest SOLAS/LSA Regulations
Designcode
  • EN 13455-3 : 2011, Unfired pressure vessels part 3 : design
  • DNV GL-OS-E402, Offshore standard for diving systems sec. 3, B303, B304, sec 7 DNV GL-OS-E305, Rules for certification and verification of diving systems
  • DNV GL-RP-E403, Recommended practice sec. 7, B409
NDT 100 % X-ray
Corrosion Allowance 0 mm
CE Marking PED2014/68/EU
Code Calculations EN 13445
Manufacturing Tolerances EN 13445
Design Temperature -10 / +55 °C
Design Pressure 31.4 bar
Hydrostatic Test Pressure 47.1 bar
Testpressure under mixed gas/helium 31.4 bar
Maximum Diving operation depth 300 msw
Maximum Life-support time in unit 72 hours
Weight of Decompression vessel 3,200 kg
Weight of Decompression vessel filled with water 11,600 kg
Construction hull/canopy Fire retardant Glass Fibre Reinforced Polyester
Type Number canopy SSC95/12HL
Dimensions (LxWxH) 9.5 m x 3.6 m x 3.5 m
Weight (empty) 16,000 kg
Release Hook 12.3 TN Safe launch each
Hook Distance 8.70 m
Total Davit Load 18,000 kg
Maximum Capacity 12 divers / 4 crew
Colour Safety Orange